На денешната #ФотографијаНаДенот една од камерите за кои расправаше судот во Карлсруе Снимките од даш-камерите смеат да се користат за расчистување на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Германија има сѐ повеќе пластичен отпад чија рециклажа станува сѐ покомпликувана. Здруженијата и екологистите бараат помалку пластични пакувања, а ...
сите 3 | | | веќе видена

По насилството на границата на Појасот Газа и Израел, денеска на палестинските територии и во Источен Ерусалим има генерален штрајк . Почнаа трите дена жалост. ...
сите 163 | | | веќе видена

Швајцарските планини се рај за одмор за многумина. Тие се познати, меѓу другото, и поради приказната за Хајди на Јохана Шпири. Прошетка низ слики во кантонот ...
| | веќе видена

next