Колку беше името и идентитетот „светиња” додека низ Македонија цутеа патувачки трговци со бугарски пасоши или низ подруми се штанцаа турски пашапорти за ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас успеале да постигнат договор за решение на деценискиот спор за името. Останува нивниот предлог ...
сите 88 | | | веќе видена

Во Софија само што почна средбата на германската канцеларка Ангела Меркел и македонскиот премиер Зоран Заев, потврдија од кабинетот на германската канцеларка ...
сите 8 | | | веќе видена

Ова што го гледате на #ФотографијаНаДенот не е вселенски објект, туку глуварче кое се сонча на ливада во Бранденбург. Секоја семка на расцутеното глуварче има ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако премногу дрибламе помеѓу достоинството и решението, постои опасност да ги изгубиме двете: достоинството секако да ни пропадне, ама плус да останеме и без ...
сите 2 | | | веќе видена

Џорџ Сорос, основачот на фондацијата Отворено општество, веќе со месеци е во центарот на антисемитската кампања на унгарската влада. Кено Ферзек смета дека ...
сите 9 | | | веќе видена

next