Паметен, попаметен, Трикала - како градоначалникот на малиот грчки град користејќи иновативни технологии го подготвува својот град за предизвиците на иднината. ...
сите 12 | | | веќе видена

4,2 милиони луѓе во Германија работат со полно работно време, а не заработуваат доволно за живот. И по 35 години работа тие се загрозени од сиромаштија на ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас заминува на дводневна посета во Анкара и Истанбул и многу Грци се скептични околу смислата на посетата. „Посета во минско ...
сите 85 | | | веќе видена

По седум децении, има знаци дека столетниот мраз во кој беше потоната приказната на егејските бегалци во грчката стварност почнува полека да се топи. Колумна ...
сите 33 | | | веќе видена

next