Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во моментов се поставува бина, работници забрзано ја местат, но иако избегнуваа да кажат за што станува збор сепак прокоментираа ...
| | веќе видена | слични

Незадоволството во ЛДП се шири поддршка на Аврамчев му дадоја членот на извршниот Јане Станоски и синот на генералниот секретар Дуфе Кукоски…
| | веќе видена | слични

Предложениот кандидат за министер за внатрешни работи д-р Оливер Андонов во телефонски разговор за Телма тврдел дека не бил директно контактиран дека ќе биде ...
| | веќе видена | слични

(META) Началникот на СВР Битола, Методија Атанасовски, си ја вработил сопругата Марјана како негова колешка – во службите на полицијата во Ресен. Вчера СВР ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска не сакаше да ги открие имињата на министрите и на замениците ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ немаше кворум за време на одржувањето на седницата за констатирање оставка на Митко Чавков, и на која ќе се гласа за предлогот ...
| | веќе видена | слични

Оваа се документи кој мора секој родител да ги потпише за сместување на своето дете во ученичкиот дом ДСД Браќа Миладиновци Штип. При сместувањто се плаќа 500 ...
| | веќе видена | слични

Членот на Извршниот одбор на ЛДП, Филип Аврамчев преку својот фб профил го нападна градоначалникот Жерновски “Херкул Поаро” прво му ракоплескаше на фирерот а ...
| | веќе видена | слични

Сликите сите збрани, според нас го надополнува нашиот став дека Жерновски се ПРОДАЛ , што бара бе копиле продадено Спиро и целата банда околу тебе во општина ...
| | веќе видена | слични

Оливер Андонов отсекогаш сакаше еден ден да биде министер за внатрешни. Му се исполни желбата. Ќе биде министер цели 24 часа. Сеа ќе си пише во биографијата ...
| | веќе видена | слични

next