Додај Гас

Volkswagen планира да ја затвора главната фабрика во Волфсбург на еден до два дена неделно помеѓу август и крајот на септември за да ги реши проблемите ...
сите 2 | | | веќе видена

Моделот 4C во варијанта купе заминува во историја, додека кабриолет варијантата ќе биде достапна уште некое време Во новиот петгодишен план на FCA, односно на ...
сите 10 | | | веќе видена

Водечките трговски здруженија во автомобилската индустрија, кои работат во САД, упатија предупредување до американската администрација, во однос на најавените ...
сите 9 | | | веќе видена

Претставници на баварскиот BMW соопштија дека компанијата ќе ги затвори сите фабрики во Велика Британија доколку Bregzit влијание на увозот на важни компоненти ...
сите 3 | | | веќе видена

Германската влада на Audi и Airbus им одобрила тестирање на прототип на летечки такси автомобил во воздушниот простор во Инголштад Двете компании веќе го ...
сите 3 | | | веќе видена

Во современиот свет, кога автомобилските медиуми во голема мера зависат од емитување реклами за возила чија тестови се објавени, дефинитивно е тешко да се ...
| | веќе видена

next