Два натпревари се одиграа од стандардниот термин 14:30 часот во Премиер лигата, натпревари на кои беа инволвирани два состави за највисок пласман Челси и ...
сите 25 | | | веќе видена

Украинката, Елина Свитолина е тенисерката која годинава го освои завршниот ВТА турнир на кој домаќин беше Сингапур. Таа ги доби сите натпревари на овој турнир, ...
сите 17 | | | веќе видена

Четири победи на петте денешни натпревари остварија домашните екипи во рамките на 11. коло во првата македонска фудбалска лига. Шкеднија, Победа, Академија ...
сите 54 | | | веќе видена

Екипата на Јувентус со пресврт во второто полувреме славеше над Емполи со 2-1 со што ја продолжи одличната серија на резултати во сите конкуренции. Двата гола ...
сите 20 | | | веќе видена

Сасуоло и Болоња го отворија денешниот натпреварувачки ден во Серија А, а беа потребни нецели две минути за гостите да го отворат резултатот по една голема ...
сите 3 | | | веќе видена

Бразилскиот интернационалец, Пато одигра феноменален натпревар против тимот на Гуангжу постигнувајќи три фантастични погодоци. Некогашниот напаѓач на Милан, на ...
сите 6 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Жулен Лопетеги уште еднаш даде одговор на шпекулациите кои го поврзуваат со заминување од „Кралскиот клб“. Поранешниот селектор на ...
сите 242 | | | веќе видена

Екипата на Сан Антонио Спарс ја доби и втората битка со Лос Анџелес Лејкерс во оваа натпреварувачка сезона. Пред неколку денови клубот од Тексас славеше во ...
сите 23 | | | веќе видена

Еден од најдобрите фудбалери во поновата историја на Вардар, бразилскиот интернационалец, Хуан Фелипе по заминувањето од „црвено црниот“ табор никако да ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Трагедијата со уривањето на хеликоптерот на сопственикот на Лестер Сити, Вишаи Сривадханапраба, потсети многумина на слична трагедија која му се случи на Челси ...
сите 183 | | | веќе видена

Англиските медиуми постојано излегуваат со нови информации за хорор случката пред стадионот на Лестер, а меѓу првите вести беше и онаа дека Каспер Шмајхел во ...
сите 134 | | | веќе видена

next