Маурицио Сари беше бесен на своите фудбалери по поразот од Бурнмаут, но дефинитивно ова попладне може да биде задоволен од реакцијата која ја имаа неговите ...
сите 42 | | | веќе видена

Баерн Минхен имаше позитивен резултат на полувремето на дерби мечот со Баер Леверкузен кој се одигра на „Бај Арена“, но сепак се што направи добро во првиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Борис Бекер своевремено беше тренер на Новак Ѓоковиќ и беше дел од тимот кој му помогна на Србинот да освои многу трофеи на грен слем турнирте, а сега ...
сите 29 | | | веќе видена

Милан во овој момент се наоѓа на четвртото место во Серија А со освоени 35 бода, па така утрешното дерби со Рома на „Олимпико“ ќе претставува натпревар во кој ...
сите 37 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскјер има извонреден старт на менаџерската етапа во Манчестер Јунајтед, остварувајќи биланс од осум победи и едно реми на првите девет натпревари ...
сите 117 | | | веќе видена

Тотенхем се мачеше речиси цел меч да го скрши отпорот на Њукасл и едноставно не пронаоѓаше начин да ја пробие густата одбрана на гостите, но на крајот ...
сите 39 | | | веќе видена

Барселона оваа вечер на домашен терен ја пречекува Валенсија во големото дерби во Примера, пресметка пред која едно навистина опширно интервју за каталонски ...
сите 87 | | | веќе видена

Наоми Осака е вистинско освежува во женскиот тенис и со своите игри навестува дека може да доминира на ВТА листата во наредните неколку години, а дефинитивно ...
сите 15 | | | веќе видена

Јувентус оваа вечер ќе се обиде да се опорави од големиот шок кој го претрпе пред неколку дена во Бергамо, бидејќи на домашен терен ќе има можност да ги ...
сите 18 | | | веќе видена

Јапонија загуби во вчерашното финале на Азискиот куп од селекцијата на Катар, но тоа не ги натера играчите на оваа селекција да отстапат од своите навики и ...
сите 8 | | | веќе видена

Никола Јокиќ е се подобар и подобар и прераснува во вистински лидер на Денвер, а тоа го докажува и на натпревари како што беше овој синоќешниот против Хјустон ...
сите 54 | | | веќе видена

Угледниот „Телеграф“ вчера излезе со ексклузива поврзана за „жешкиот“ разговор кој го имаше Маурицио Сари со фудбалерите на Челси, а во истата откри дека ...
сите 23 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини го објави списокот на повикани играчи за подготовките кои репрезентацијата ќе ги одржи на 4. и 5. ...
сите 11 | | | веќе видена

Кон крајот на март ќе започне новата сезона во најбрзиот циркус во светот кој традиционално започнува со трката за Големата награда на Австралија во Мелбурн. ...
сите 2 | | | веќе видена

Сега веќе поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го посочи натпреварот кој му бил најтежок од психичка гледна точка. Португалецот кој има ...
сите 52 | | | веќе видена

Се чини дека Карим Бензема ги остави проблемите зад себе и конечно заигра фудбал каков што му доликува на фудбалер на Реал Мадрид. Французинот претходните ...
сите 17 | | | веќе видена

Манчестер Сити утре како домаќин во 17:30 часот ќе го пречека Арсенал во големото дерби на Премиер лигата, натпревар кој од оваа сезона има посебно шпански ...
сите 36 | | | веќе видена

Пресметката меѓу Лече и Асколи од 22-то коло во Серија Б нема да се памети по добро, бидејќи истата беше прекината уште во раната фаза на натпреварот поради ...
сите 6 | | | веќе видена

next