Тимот на Веспрем не успеа да ја одбрани титулата во Купот на Унгарија, односно денеска во големото финале загуби од вечниот ривал Пик Сегед со 28-27 (17-10). ...
сите 13 | | | веќе видена

Арсенал загуби на гостувањето на „Гудисо парк“ и повеќе од заслужено со оглед на тоа што го прикажа во текот на сите 90 минути, а на осум минути пред истекот ...
сите 13 | | | веќе видена

Иван Ракитиќ веќе неколку сезони е важен дел од средниот ред на Барселона, но во последно време се погласни се шпекулациите дека тој ги игра последните месеци ...
сите 15 | | | веќе видена

Новото 27-мо коло во македонската Прва Фудбалска лига ни донесе нова состојба на првенствената табела, а втор викенд по ред како најголеми добитници излегоа ...
сите 23 | | | веќе видена

Арсенал има голем проблем со гостувањата во Премиер лигата, а тоа го докажа и ова попладне на „Гудисон парк“ каде речиси и да не се закани кон голот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Зинедин Зидан не можеше никако да биде задоволен од изданието кое го имаше неговиот тим во првото полувреме од мечот со Еибар, па воопшто не чудеше тоа што ...
сите 24 | | | веќе видена

Дастин Браун пред две години беше задолжен за неверојатно шоу на Вимблдон и со своите потези го привлече вниманието на светската тениска јавност, а сега ...
сите 3 | | | веќе видена

Жозе Мурињо своето слободно време и тоа како му го посветува на фудбалот и во моменти кога чека вистинска понуда и вистински проект, португалскиот стручњак ...
сите 40 | | | веќе видена

Двејн Вејд ја игра својата последна сезона во НБА лигата, а во ситуација кога добива честитки и аплаузи од страна на сите фанови и полни сали во НБА лигата, со ...
сите 46 | | | веќе видена

Ливерпул жестоко се бори да го прекине постот без освоена титула во Премиер лигата, а најдобра потврда за карактерот кој го има тимот на Јирген Клоп добивме во ...
сите 33 | | | веќе видена

Играчите на Црвена Звезда се пласираа во големото финале на АБА лигата откако го добија дербито со Партизан, но сепак во фокусот се најде една немила сцена ...
сите 22 | | | веќе видена

Диего Коста доби исклучување во раната фаза на дерби пресметката меѓу Барселона и Атлетико Мадрид поради жестоката навреда која ја испрати кон судијата Хил ...
сите 62 | | | веќе видена

Иако во последно време во јавноста на големо се шпекулираше дека Фелипе Кутињо ќе си замине од Барселона по само една и пол година и ќе се врати назад на ...
сите 14 | | | веќе видена

По победата на Барселона на социјалните мрежи се огласи Кевин Принс Боатенг кој го поздрави успехот на својот тим во дербито на сезоната кое веројатно го ...
сите 4 | | | веќе видена

Покрај головите, вчерашниот натпревар помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид го обележа и инцидентот кој го режираше Диего Коста и по кој доби директен црвен ...
сите 72 | | | веќе видена

next