Оле Гунар Солскјер се согласи да одговара на прашања кои му беа поставени на скандинавскиот форум на навивачи на Манчестер Јунајтед, па како учтив Норвежанец, ...
сите 148 | | | веќе видена

Криштоф Пјонтек експресно брзо успеа да ги освои симпатиите меѓу фановите на Милан, откако на своите два први натпревари како стартер успеа да постигне голови ...
сите 26 | | | веќе видена

Предраг Мијатовиќ обично дава анализи за случувањата во Реал Мадрид по завршувањето на натпрварите, но сега одлучи да ја промени оваа практика и направи една ...
сите 21 | | | веќе видена

Хамес Родригез имаше ветувачка прва сезона како член на Баерн Минхен во ситуација кога тренер на тимот беше Јуп Хајнкес, но дефинитивно, оваа вторава не е ...
сите 19 | | | веќе видена

„Дејли Експрес“ пренесува дека од таборот на Манчестер Јунајтед се обиделе да го донесат Калиду Кулибали во своите редови во јануарскиот преоден рок. 27 ...
сите 14 | | | веќе видена

Најновото засилување на Барселона, Кевин Принс Боатенг пред вечерашното „Ел Класико“ ги посочи најдобрите фудбалери на Реал Мадрид кои би можеле да ...
сите 6 | | | веќе видена

На челниците на Јувентус воопшто не им се допаѓа однесувањето на бразилскиот фудбалер, Даглас Коста. Крилниот играч присуствувал на роденденската забава на ...
сите 6 | | | веќе видена

Српскиот кошаркар Бобан Марјановиќ конечно си замина од Лос Анџелес Клиперс каде не добиваше голема минутажа. Сега „џинот“ кој игра на центарската позиција ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс го забележа својот најголем пораз во кариерата откако неговиот Лос Анџелес Лејкерс беше торпедиран ...
сите 100 | | | веќе видена

Откако го елиминираше Лестер во претходното коло, Њупорт успеа да направи уште едно големо изненадување во ФА купот, овојпат исфрлајќи го второлигашот ...
сите 6 | | | веќе видена

Герет Бејл не ја криеше фрустрацијата откако две големи финалиња во Лигата на шампионите ги започна од клупата за резерви, а во изминативе неколку месеци ...
сите 22 | | | веќе видена

Хосеп Марија Бартомеу доцна во ноќта даде ексклузивно интервју за „Ел Партидасо де Копе“ и истото беше направено на „Камп Ноу“, но покрај тоа што претседателот ...
сите 75 | | | веќе видена

Оваа година Ол-стар викендот ќе се одржи во Шарлот, а еден од најинтересните натпревари и битка ќе биде секако оној во забивање во кој силите ќе ги одмерат ...
сите 32 | | | веќе видена

Вториот ден од Ол-стар викендот во Шарлот (16 февруари) ќе ни ја донесе и битката во тројки (33 натпревар) која дефинитивно ќе биде супер интересна. Познати ...
сите 34 | | | веќе видена

Од 15 до 17 февруари ќе се одржи Ол-стар викендот во Шарлот на кој се чини најинтересен ќе биде вториот ден во кој ќе можеме да ја проследиме битката во ...
сите 34 | | | веќе видена

Фудбалерите на Вердер Бремен по голема драма, еден вистински трилер успеаа да ја добијат битката со Борусија Дортмунд и се пласираа во четвртфиналето на Купот ...
сите 62 | | | веќе видена

next