Барселона традиционално на стартот на секоја нова година им овозможува на фановите да бидат присутни на тренингот на првиот тим, а денеска на Мини Естади ...
сите 5 | | | веќе видена

Ливерпул во вчерашното дерби со Манчестер Сити го претрпе првиот сезонски пораз во англиската Премиер лига, а колку всушност овој неуспех им падна тешко на ...
сите 39 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација овој месец ќе има уште еден голем предизвик, односно уште еден настап на едно големо натпреварување како што е Светското ...
сите 19 | | | веќе видена

Изминатава ноќ се одиграа три натпревари во НБА лигата, но убедливо највозбудлив и најинтересен беше оној со кој беше затворена програмата, односно дербито ...
сите 27 | | | веќе видена

Бенжамин Менди заборави на повредата на коленото и во голем стил ја прослави важната победа над Ливерпул во дербито кое синоќа се одигра на „Итихад“, а со ...
сите 8 | | | веќе видена

Од таборот на Севилја ја разгледуваат опцијата во своите редови да го донесат фудбалерот на Челси, Алваро Мората. Шпанскиот напаѓач игра под очекувањата во ...
сите 24 | | | веќе видена

Привремениот предводник на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на денешната прес конференција пред средбата со Рединг потврди дека набрзо ќе има средба со ...
сите 70 | | | веќе видена

Од таборот на Тотенхем потврдија дека ја искористиле опцијата која ја имаше во договорот на белгискиот репрезентативен стопер, Тоби Алдрвилд за продолжување на ...
сите 14 | | | веќе видена

Медиумите во Турција и Италија се повеќе пишуваат за иднината на македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас. За играчот од средниот ред наводно постои ...
сите 24 | | | веќе видена

Легендарниот шпански фудбалер Санти Касорла по пеколот кој го поминуваше изминативе неколку години полека се враќа во натпреварувачка форма, а на вчерашниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола не штедеше комплименти за своите играчи по крајот на големото дерби со Ливерпул и порача дека не може да биде погорд на сите избраници, но сепак ...
сите 12 | | | веќе видена

Реал Мадрид не ја отвори новата 2019 година како што очекуваа многумина фанови на светскиот шампион, бидејќи составот на Сантијаго Солари повторно потфрли во ...
сите 13 | | | веќе видена

Бенжамин Менди поради повредата на коленото не беше во можност да настапи на големото дерби меѓу Манчестер Сити и Ливерпул, но дефинитивно, традиционално ...
сите 13 | | | веќе видена

Фабио Капело може да се пофали со импресивна играчка и тренерска кариера, а со тоа воедно и со многу убави, драгоцени моменти, но ако мора еден да издвои како ...
сите 6 | | | веќе видена

Дербито во Премиер лигата меѓу Манчестер Сити и Ливерпул заврши со победа на домаќините со 2-1 со погодоците на Агуеро и Сане. Меѓутоа овој натпревар можеше да ...
сите 7 | | | веќе видена

Фудбалерите на Реал Мадрид не успеаа да дојдат до целиот плен на гостувањето кај Вилјареал во заостанатиот меч во шпанската Примера. Клубот од Мадрид беше пред ...
сите 57 | | | веќе видена

next