Денешен

Наместо живот за сите, наставниот кадар од училиштата во општина Н еготино наиде на политичка одмазда и 15 наставници и професори добија отказ од работа , ...
сите 44 | | | веќе видена

Според информации кои кружат во јавноста СЈО испумпува огромни суми на пари на име договорни услуги за договори за вештачење со фирмата ЕОС, чиј претставник во ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва заедно со сопругата Рози присуствуваа на Светата литургија по повод Католички Божиќ во Католичката ...
сите 72 | | | веќе видена

Низ социјалните медиуми кружи една порака за тоа каков соработник бил сега почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој зад себе остава 10 изборни ...
сите 2 | | | веќе видена

Европската народна партија (ЕПП) на својот официјален „Твитер“ профил му го честиташе изборот на Христијан Мицкоски за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Честитки ...
сите 197 | | | веќе видена

Со дипломатскиот речник на францускиот амбасадор Кристијан Тимоние стигнаа првите подиректни критики за Владата на СДСМ и за судско – обвинителската операција ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателката на Комисијата за верификација на мандатите на делегатите на 16 вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, Светлана Јакимовска истакна дека на конгресот ...
сите 277 | | | веќе видена

Името е најсилниот идентитески знак вели професорката Гордана Силјановска во нејзиното гостување во емисијата “Отворено Студио“ и додава дека правото на ...
сите 5 | | | веќе видена

Низ социјалните мрежи кружи фотографија на која дел од корисниците тврдат дека се наоѓа специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи. Фотографијата е направена ...
сите 10 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СЈО и правосудните органи се ставија целосно во функција на хунтата на Зоран Заев и наместо да постапуваат согласно закон тие ...
сите 31 | | | веќе видена

Одлуките на Апелација со кои се потврдуваат притворите на десетината затворени македонски патриоти се класичен пример за политички прогон преку монтирани ...
сите 191 | | | веќе видена

next