Денешен

Република Македонија е во тотален мрак, по доаѓањето на СДСМ на власт, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата додаваат дека правдата и правната држава не постојат. ...
сите 101 | | | веќе видена

Ваквата изјава на Нимиц пред закажаните преговори што треба да почнат во среда фрлаат нова светлина во овој спор и спремноста на Владата предводена од Зоран ...
сите 27 | | | веќе видена

(ФБ статус на универзитетската професорка Тања Каракамишева- Јовановска) Бидејќи гледам веќе никој во државата не прашува, еве јас, во улога на ПОСЛЕДЕН ...
| | веќе видена

Мисајловски кажа дека се што е неуставно треба Уставниот суд да го поништи, а не да чекаат ВМРО-ДПМНЕ да реагира. Во гостувањето во Алфаскоп денеска еден од ...
сите 25 | | | веќе видена

Јавното обвинителство втор месец не презема никакви дејствија во истрагата што се води по политички монтираниот случај за тероризам. Ниту се повикуваат и ...
сите 191 | | | веќе видена

Гледаме дека секој ден националните интереси се продаваат, за жал ова што го кажувате се факти на еден прогон, на една хунта која ја има во Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Гледаме дека секој ден националните интереси се продаваат, за жал во Република Македонија имаме и еден прогон, една хунта, каде што треба да не спречат да ...
сите 225 | | | веќе видена

Како што пишуваат српските медиуми, поради убиството на Оливер Ивановиќ, претседателот на Србија Алксандар Вучиќ во 12 часот денеска закажал итна седница на ...
сите 400 | | | веќе видена

Европратеникот на Бугарија, Ангел Џамбаски, познат на македонската јавност по провокациите и негирањето на Македонија го поздрави договорот. Тој вчера при ...
сите 5 | | | веќе видена

Во законот не се замени предвид забелешките кои ги имаше народниот правобранител Иџет Мемети кој предупредуваше дека законот е неправичен и нецелосен, бидејќи ...
сите 5 | | | веќе видена

Заради реалноста, спорот за името мора да се реши и тоа час поскоро, за Македонија да продолжи со градењето на силно партнерство со Р. Грција како и со ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ спротивно на ставот на експертите, голем број општествени чинители и без присуство на опозицијата во Собранието, одлучи на своја рака, заради нивни ...
сите 167 | | | веќе видена

Судот е директен соучесник во континуираното уништување на правната држава. Судот е директен соучесник во креирањето на недемократска атмосфера на страв, во ...
сите 126 | | | веќе видена

Песната како ремикс на позната македонска песна „Налеј налеј“ е снимена во Загреб во 2016-та на самите почетоци на снимањето на играната телевизиска серија ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонија вчера го отвори Европското првенство со натпреварот против Словенија во арената во Загреб. Македонија славеше со еден разлика во многу динамичен ...
сите 7 | | | веќе видена

next