Денешен

Утре се игра еден од најинтересните натпревари во главнаа фаза на Европското првнество (ЕП) во Хрватска. Домашните раометари предводени од Лино Червар ќе се ...
сите 59 | | | веќе видена

Македонија – Чешка, ова е клучен меч за македонската ракометна репрезентација на Европското Првенство во ракомет. Со победа, Македонија во директен дуел со ...
сите 103 | | | веќе видена

Поминаа многу години, но оваа девојка никогаш нема да биде заборавена. Приказна која ќе ве натера да заплачете. Поминале 41 година од трагедијата поради која ...
сите 2 | | | веќе видена

Како причина за зголемувањето на малопродажните цени на нафтените деривати од Регулаторната комисија за енергетика ги посочуваат за 4,54 отсто повисоката ...
сите 101 | | | веќе видена

“Решение е една граница со Србија“, грчкиот весник “Елефтери ОРА”, во неделното издание од 21 јануари на насловната страница објавува мапа за поделба на ...
сите 13 | | | веќе видена

Членот на МАНУ надвор од работниот состав и професор на Универзитет „Колумбија“ во Њујорк, Горазд Росоклија, со жесток коментар на „Фејсбук“ за начинот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Грци во униформи на андартите од 19 век, кои ги палеа македонските села во Егејска Македонија, ги колеа и протеруваа Македонците вчера од центарот на Солун ...
сите 7 | | | веќе видена

Поминаа две години откако тогашниот премиер црвенееше пред камерите зјапајќи во голото меѓуножје на водителката Бранка Кнежевиќ, ѕвездата на оваа скриена ...
сите 5 | | | веќе видена

Фотографиите од згодната црнокоса се раширија на социјалните мрежи со брзина на светлината. Девојка од Босна го сврте вниманието на целиот Балкан. Матурантката ...
сите 4 | | | веќе видена

Германците за денешниот дуел со Македонија го вратија во составот двометрашот Фин Лемке и веднаш се обидоа да го испровоцираат македонскиот капитен, Кирил ...
сите 21 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шири фотографија од едно момчено од градски превоз во Русија, кое со својот изглед неверојатно наликува на Владимир Путин. Некои дури ...
сите 8 | | | веќе видена

Православните христијани на 20 јануари го прославуваат празникот Св. Јован бидејќи се верува дека на овој ден Св Јован Крстител на реката Јордан го крстел Исус ...
сите 51 | | | веќе видена

next