Денешен

Градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин на почетокот на годинава именувал нов ВД Директор на ОУ „Александар Македонски“ спротивно на условите ...
сите 40 | | | веќе видена

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева со личен пример го најавува укинувањето на Законот за забрана за пушење. Фотографијата е направена во струмички ...
сите 12 | | | веќе видена

Помладиот од браќата Карабатиќ, Лука вели дека селекцијата на Франција нема проблеми со фаворитската улога и ќе се обиде да ја оправда. Потоа, Лука зборуваше ...
сите 7 | | | веќе видена

Денес станаа реалност неговите славни изјави дека Македонија треба да ја свитка кичмата за решавање на спорот со името и онаа дека на СДСМ не му личи да биде ...
| | веќе видена

-Јас немам ништо против проширување на употребата на јазикот кој што го зборуваат 20% во случајот значи албанскиот јазик. Но како професор по Уставно право ...
сите 71 | | | веќе видена

Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер, Никола Груевски во изборната кампања од локалните избори, но и пред парламентарните избори постојано ...
сите 4 | | | веќе видена

Мора да најдеме решение за сите нерешени прашање за да можат да продолжат напред евротатлантските интеграции. Заедничкото решение треба да биде ерга омнес, а ...
сите 155 | | | веќе видена

Ако Македонија во духот на пријателството и добрососедските односи го преименува аеродромот „Александар Македонски“, тогаш зошто Грција, во знак на истите тие ...
сите 130 | | | веќе видена

Во својата изјава после средбата со грчкиот премиер Алексис Ципрас, премиерот на „нашата земја“ Зоран Заев ниту еднаш не го изговори зборот „Македонија“. Заев ...
сите 131 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас кажа дека преговарачкиот процес се приближува кон крајот и дека решението за името треба да важи ерга омнес по денешната средба ...
сите 126 | | | веќе видена

Инаетењето на предлагачите на сила да го истуркаат неуставниот закон за двојазичност не е на штета само на ВМРО-ДПМНЕ, туку на Република Македонија. Одлуката ...
сите 102 | | | веќе видена

-Знам за што сум обвинет, но не се чувствувам виновен, изјави поранешниот премиер Никола Груевски на судењето за рушењето на станбениот комплес „Космос“. Во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на координацијата кај Иванов околу процесот на преговори во врска со проблемот кој што Република Грција го има со името на Република ...
сите 39 | | | веќе видена

Задолжувањето на долг рок во последните 11 месеци пораснало за повеќе од 10%, нотира порталот Фактор во својата анализа на државниот долг на Република ...
сите 22 | | | веќе видена

На сила се турка неуставен закон за двојазичност, а од јавноста се крие што се договора за името на државата. Дурловски, Чавков, Дамовски, Илиевски… Република ...
сите 107 | | | веќе видена

next