Денешен

Во Велика Британија 104-годишна жена од старски дом побара да биде во затвор, објави весникот Бристол пост. – Јас сум на возраст од 104 години и секогаш сум ...
сите 6 | | | веќе видена

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс претстави услови за одложување на брегзит и ги повика Британците да останат во царинската унија на ...
сите 245 | | | веќе видена

Терористичкиот напад во новозеландскиот град Красјтчрч бил запрен само благодарение на двајца полицајци од соседно село, половина час по смртоносните напади. ...
сите 191 | | | веќе видена

Главниот обвинител на државата Њујорк, Летиша Џејмс, рече дека американскиот претседател Доналд Трамп треба да биде казнет со 5,6 милиони долари. Нејзиниот ...
сите 83 | | | веќе видена

Себастијан Фетел не успеа да го сокрие разочарувањето од големата разлика со болидите на Мерцедес на Луис Хамилтон и Валтери Ботас за време на квалификациите ...
сите 49 | | | веќе видена

Словачка може да добие за првпат жена за претседател на државата на денешните избори. Главен кандидат за нов шеф на државата во која живеат 5,4 милиони луѓе е ...
сите 9 | | | веќе видена

Српскиот научник Владимир Цмиљановиќ и неговата сестра Наташа пронајдоа лек против рак! Србија и Швајцарија ќе бидат првите земји кои ќе го добијат лекот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Луис Хамилтон ги освои категорично квалификациите за ГП на Австралија, следен од својот тимски колега Валтери Ботас. Ферари останаа на половина секунда зад ...
сите 55 | | | веќе видена

Со поставување фотоволтаични системи во детската општинската јавна установа „Бамби” во Македонска Каменица, продолжува реализацијата на проектот „Проектирање и ...
сите 13 | | | веќе видена

Европскиот комесар за проширување на Европската унија, Јоханес Хан, ги повика граѓаните на земјите-членки на ЕУ да размислуваат „европски” на изборите за ...
сите 10 | | | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ смета дека Македонија е заробена држава. Заробена, како што велат од партијата, од заевизмот, систем на владеење кој ја укина правната држава и ...
сите 43 | | | веќе видена

Има и деца меѓу жртвите и повредените во терористичките напади врз две џамии во новозеландскиот град Крајстчрч,изјави премиерката на државата Џасинда Ардарн. – ...
сите 31 | | | веќе видена

next