Денешен

Бразилскиот модел и Викторија Сикрет ангел Лаиш Рибеиро направи вистински метеж и конфузија во Мајами, каде што ужива во летото овие денови. Оваа убавица ...
сите 9 | | | веќе видена

Убава, талентирана, а сиромашна – вака некогаш српските медиуми ја опишуваа пејачката Александра Пријовиќ. Денес, таа е една од најпознатите српски пејачки и ...
сите 16 | | | веќе видена

Благотворните својства на компирот одамна се познати во медицината, но и покрај тоа преовладува мислењето дека не смее да се консумира во сирова состојба. Па ...
сите 22 | | | веќе видена

Постојат различни верувања и обичаи во Србија, кои се особено почитувани и практикувани од луѓе во руралните средини. Во селата семејствата и роднините ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалерот на Ливерпул, Емре Џан одлучи да ја продолжи својата фудбалска кариера во италијанскиот шампион Јувентус. Оваа вест ја објави „Мирор“, а е добиена од ...
сите 10 | | | веќе видена

Кога зборуваме за даночни реформи, тука мораме да направиме разлика помеѓу левицата и десницата, не само кај нас, туку генерално во Европа. Оние политики кои ...
сите 31 | | | веќе видена

Српската пејачка Нада Топчагиќ се присети на драмата која се случила пред седум години и и се заблагодари на Марија Шарифовиќ затоа што му помогнала на ...
сите 13 | | | веќе видена

Лора Минова, девојчето од Кочани кое беше излекувано по молитвите кон свети Гаврил Светогорец во Лесновскиот манастир, денес ужива во средношколските денови, ...
сите 3 | | | веќе видена

next