Денешен

Судскиот совет денеска постапи сосема спротивно од советот во четвртокот кога адвокатите побараа изземање на судиите, претседателите и нивните заменици на ...
сите 173 | | | веќе видена

СДСМ ја зароби државата. Република Македонија стагнира. Економијата нема раст. Правосудниот систем наместо по закон, работи по диктат. Сите проекти се во ...
сите 92 | | | веќе видена

Мохамед Салах комплетно ги одработи тренинзите денес во пресрет на реваш натпреварот со Манчестер Сити. Салах се повреди на првиот натпревар меѓутоа сега е ...
сите 28 | | | веќе видена

МОН ги објави новите измени на Законот за основно образование на јавна расправа. „Коментарите и мислењата за законот за основно образование ги очекуваме во рок ...
сите 38 | | | веќе видена

„Со Владата на Заев се отвори прозорец на можности за решение и не треба да ја изгубиме шансата“, вели потпретседателот на европскиот Парламент и шеф на ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Украина, Павло Климкин, утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија на покана на шефот на ...
сите 57 | | | веќе видена

Адил Максутовиќ ќе дипломира на два факултета, што е веќе познато, а денес се разликува и од повеќето луѓе од сите професии. Адил прво запиша ЕТФ, но потоа се ...
сите 4 | | | веќе видена

next