Денешен

Америакнскиот претседател Доналд Трамп најави дека денеска ќе упати важна порака. – Ќе упатам важно соопштение за хуманитарната криза на нашата јужна граница и ...
сите 70 | | | веќе видена

Никогаш не би ми паднало на памет да започнам насилна расправија со мојот сопруг кој е со поголема физичка сила од мене и со импулсивен карактер, а не пак прва ...
сите 60 | | | веќе видена

Лоши вести за Сантијаго Солари пред натпреварот со Севиља во Ла Лига. Голманот Кејлор Навас доживеа повреда на десното стапало. Првиот голман оваа сезона, Тибо ...
сите 31 | | | веќе видена

ЦИНИЗАМ. Се чини дека во Македонија цинизмот нема крај. Бујар Османи им гарантира на Македонците дека нивниот јазик нема да биде загрозен во нивната држава, ...
| | веќе видена

Загаденоста на воздухот повторно е на многу високо ниво. Нивото на канцерогени ПМ 10 честички оди и до 7 пати над дозволеното. Загадениот воздух е голем ...
сите 22 | | | веќе видена

Федералните судови на САД можат да ја прекинат работата после две недели поради недостиг од финансии ако делумната блокада на американската Влада продолжи и ...
сите 75 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој ...
сите 18 | | | веќе видена

Сопственик на интернет портал, Саше Политика и неговата сопруга меѓусебно се пријавиле за семејно насилство кое се случило средата во вечерните часови. Првата ...
сите 60 | | | веќе видена

На 19-ти јануари според новиот, а на 6 јануари по стариот, односно Јулијанскиот календар, Православната Црква го слави големиот христијански празник ...
сите 210 | | | веќе видена

Посетителите на виенската зоолошка градина Шонбрун секој ден можат да уживаат во дуетот на мајмуните Рао и Сипура. Тие се од расата гибони, кои во животинскиот ...
сите 8 | | | веќе видена

next