Ви благодариме за заедничките достигнувања Халкбанк АД, Скопје е основана на 15.3.1993 година како Акционерско друштво и универзална банка за вршење на сите ...
сите 20 | | | веќе видена

Соопштение за јавност IMS Internet Media Services постигна договор за стекнување на главен удел во Httpool Мајами – 06 .0 7 . 2017 година - IMS Internet Media ...
сите 3 | | | веќе видена

Универзал медиа Скопје ве поканува да учествувате во “Wave” - најголемото глобално истражување за социјалните медиуми. Овогодинешното деветто издание на “Wave” ...
сите 4 | | | веќе видена

Времето кое мајките и татковците го делат со најмалечките и најмилите е незаменливо и бесценето. Отсега нема потреба вашето време да гo трошите за секојдневните набавки на производи за вашето бебе. Со MarketKonekt .com брзо и лесно наоѓате и нарачувате сé што ви е потребно он-лајн, а производите ги добивате дома за само еден до два работни дена. На MarketKonekt обезбедивме за вас голем избор на производи што постојано, секој ден му се потребни на вашето бебе: бебешка козметика , пелени , храна за бебе , облека , играчки , креветчиња, релаксатори , колички, седишта за во кола , производи за мама , и многу други . Внимателно се избрани квалитетни производи од продавачи кои веќе ја имаат вашата доверба: Рептил маркети, Тритекс , Мак-нова , Андреј компани , Аптека Виола , Дексико , Витамикс Свансон и други компании . Како купувате преку Market Konekt ? Постапката на купување е едноставна. Производите ги наоѓате во посебна секција мајка и бебе или со пребарување. Целосно се информирате за ...
| | веќе видена

Добро познато ни е дека е фтино греење не постои но , ако се информирате добро може и многу да заштедите. На нашиот пазар се нудат различни алтернативи за греење. Од нив за вас издвоивме 4 со конкретни пресметки кои ќе ви помогнат со гре ење на домот и чува ње на домашниот буџет оваа зима . 1. Камини на пелети За камин или котел на пелети со адекватна моќност потребна е поголема еднократна инвестиција. За простор од 50 м 2 потребен е камин со моќност од 8 kW. Цените варираат во зависност од моќноста, производителот и дизајнот. Голем избор на камини на пелети можете да погледнете ТУКА и веднаш да поставите прашање до продавачите. Пелетите сè повеќе се користат бидејќи се практични: 1 тон пелети заменува 4 кубика огревно дрво, а зафаќа три пати помал простор од вашиот подрум или двор. Останува многу малку пепел, а воздухот е чист. За простор од околу 50 м 2 за една грејна сезона би потрошиле 1 тон кој чини околу 12.000 ден. Со пелети може да се снабдите ТУКА . 2. Котли на дрва и брикети ...
| | веќе видена

На последното доделување Твитер награди, кое се одржа минатиов викенд, Златен Даб на Прилепска Пиварница беше избран за најдобар бренд на Твитер. Во конкуренција на голем број други компании и брендови номинирани за оваа награда, токму Златен Даб беше брендот што ја освои македонската твитосфера со својата уникатна онлајн- комуникација, а секако и со квалитетот на своето пиво. Секогаш присутен во моментите на уживање, задоволство и награда, Златен Даб за кратко време стана омилено пиво на твитерџиите, кои редовно го спомнуваат во своите твитови и постираат фотографии од личните мигови на задоволство со Даб. Твитерџии, и сите други љубители на Даб, да наздравиме за оваа значајна награда, со желба и ветување за голем број други успеси и постигнувања во иднина! Златен Даб ви ги честита новогодишните и божиќните празници и ве поканува да го следите @Zlaten_Dab на Твитер и во 2015 г.!
| | веќе видена

Специјално за вас издвоивме идеи за подароци кои ви ги посочуваме со цена и од каде да ги купите, како и декорации и опрема за вашиот дом или новогодишна забава . За крај ќе ви посочиме и една понуда за дочек на новата 2015та година комбинирана со добар шопинг. Подароци Мобилен полнач - Подарок за секој што има смарт телефон! Со него среќникот ќе има батерија насекаде и во секое време. Уредот е идеален за употреба во движење и може да биде верен придружник на секое патување. Погледнете од каде може да го купите и по која цена тука . Накит – Елегантен и класичен подарок за посебната дама во вашиот живот. Одберете по ваш вкус од големиот избор на накит со Swarovski кристали тука . Класичен накит од злато и други благородни камења и метали разгледајте тука и директно контактирајте го продавачот за да дознаете цени. Капут – Женски или машки капут изработени од квалитетни италијански материјали. Видете ги цените и каде може да ги купите тука . За -10% попуст превземете купон за попуст од тука . Новчаник - ...
сите 2 | | | веќе видена

Вашата и безбедноста на вашите најблиски се бесценети. На неа никогаш не може да штедите, со исклучок на зимската опрема за вашиот автомобил. Сé што треба да направите е да ги прегледате советите подоле и понудите на трговците со ПОПУСТИ И ДО 40% ТУКА ! Возете безбедно зимава и заштедете. Зимските гуми се основен дел од зимската опрема на автомобилите. Да ве потсетиме, опремата е законски задолжителна од 15 ноември. Уште поважно е дека зимските гуми се најсигурна гаранција дека возилото ќе може да го контролирате и на заледен или влажен коловоз. Треба да ги поставите на сите четири тркала бидејќи со летни гуми секое од нив може да пролизга, посебно при кочење. Дополнително, летните гуми во зимски услови се трошат и за 20% побрзо; ако не ги замените со зимски всушност и не заштедувате. Новите зимски гуми сигурно ќе ги користите неколку години, а какви типови и модели се нудат на пазарот видете ОВДЕ . Дел се со попуст дури од 40%, а цените започнуваат од 2.250 ден. Ако веќе имате зимски гуми не заборавајте ...
сите 60 | | | веќе видена

CodeWell e македонска компанија за развој на мобилни апликации. Oваа година CodeWell учествуваше на меѓународниот фестивал за стартап компании од областа на технологијата - “Pioneers Festival” во Виена, Австрија каде оствари многу значајна победа на престижниот напревар “Community Awards”. На Pioneers Festival-от се претставија со својата нова апликација за Андроид платформа – МаркО. МаркО го освои првото место на “Community Awards” и доби вредна награда. Победата на “Community Awards” на “Pioneers Festival” е значајна од аспект на зголемување на видливоста на CodeWell, и престставување на МаркО на меѓународната сцена. Се надеваме дека тоа ќе им биде од големо значење во блсика иднина кога Марко ќе излезе во својата финална верзија на Google Play Store, и ќе им помогне во придобивање на голем број домашни, како и странски корисници. Победата на CodeWell е потврдување на вредноста на нивните досегашни напори, и поттик за подобрување и усовршуавње на МаркО, внесување на нови функционалности, и секако набрзо ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако го користите лукот и магдоносот во кујната за да додадете вкус на салати или готвени јадења, сигурно не сте свесни дека и двете содржат корисни минерали и витамини. И двете се исто така дел од традиционалните хербални лекови, каде лекарите ги препорачуваат за да се подобри здравјето. Модерната наука укажува на тоа дека лукот и магдоносот обезбедуваат неколку фитонутритиенти со значајни здравствени придобивки. Лукот содржи околу 200 биолошки активни соединенија, а многу од нив се важни во превенцијата на многу заболувања. Секој човек треба да му биде благодарен на постоењето на ова извонредно лековито растение, затоа што со употреба на истото многумина си ја подобриле состојбата на срцето. Имено, лукот помага во намалување на холестеролот и триглицеридите во крвта, исто така ја регулира срцевата аритмија, го подобрува работењето на срцевите крвни садови и снабдувањето на срцевиот мускул со крв, што доведува до подобрување на срцевата функција и ја спречува можноста за згрутчување на крвта со што ја ...
сите 3 | | | веќе видена

next