Чорба

Новата трака на Диџеј Сајо која е издадена за грчката издавачка куќа Kiss Dance Records моментално се врти низ повеќето радио станици кај нашиот јужен сосед. Браво за Сајо!
| | веќе видена

Змии натрапнички кои се обидоа да влезат во куќата. Меѓутоа храбриот чувар иако испокасан од змиите отровници успеа сите змии да ги отепа. За жал отровот беше смртоносен и доберманот не преживеа. Ама затоа газдата на куќата и неговото семејство се спасија. Дидакар сопственикот на домот изјави – Тој се жртвуваше за мене и моето семејство. Ќе го паметам се до мојата смрт. Ќе се молам неговата душа да почи ва во мир. –
сите 18 | | | веќе видена

Отец Методиј од Валаамскиот Манастир на Руската православна црква, кој е по потекло од Македонија повторно имаше срдечна средба со рускиот претседател Владимир Путин. Целиот текст прочитајте го овде Извор: religija.mk
сите 4 | | | веќе видена

next