Чорба

Си сече нокти копукот и не покажа во вистинско светло шо сељаци сме по Скопјево! Како беше оној графитот – Скопје тешки опинци те газат – За да го прочитате написот на дејлимејл кликнете тука Извор http://www.dailymail.co.uk/
сите 6 | | | веќе видена

Во последните 30 години постојан е во своите интервјуа. Многу интересно видео! И за разлика од кучката Хилари која е вмешана во сите војни на блискиот исток и на Балканот. Типчево со откачената фризура барем нема никакви гревови и остро зборува за ситер војни кои Америка ги предизвика. Достојно за почит! Шо велите?
сите 294 | | | веќе видена

– Мојот пријател не се врати од бојното поле….. .Дозволете ми да одам да го побарам! – му рече војникот на својот командант. – Барањето е одбиено! Не може да го ризикуваш животот,тој сигурно е мртов! Војникот без да го послуша тргнува во битка.По околу еден час се враќа смртно ранет,носејќи го трупот на својот пријател… Командантот гордо го погледнува… – Ти кажав дека веќе е мртов! Кажи,вредеше ли да одиш по еден труп? Војникот умирајќи го погледнува и му одговара: – Се разбира! Кога го најдов тој беше уште жив и со последни сили ми шепна… ,,СИГУРЕН БЕВ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕШ”
| | веќе видена

Уште ова ни требаше. Како тргнала работава ќе заборавиме да одиме. За почеток ќе се употребува на аердроми а после чувајте се од баби и дедовци на тротоари ќе пичат со куферчињава маме ќе ебавет!
| | веќе видена

next