Чорба

Најголемиот настан за оваа година, а можеби и најголемиот настан за во последната деценија ќе се одржи во Битола. На 04 Декември оваа година Битола ќе биди организатор на манифестацијата Хип-Хоп Награди 2016 на која ќе се доделат 12 награди по пат на номинација, 7 награди за Посебни заслуги и една за Животно дело. На овој настан ќе настапат најспектакуларните имиња од Хип-Хоп културата на Балканот. Едо Мајка, Криско, Слаткаристика, САФ, Bad Copy, Ексцес, Tha Titanium, Christina Felice и уште многу други ќе настапат на сцената во спортската сала Младост во Битола. Бидете дел од настанот на Деценијата. https://www.facebook.com/events/194388537673462/?notif_t=plan_user_joined¬if_id=1478032525339091
сите 2 | | | веќе видена

next