Бизнис 24

Победата над првиот тенисер во светот Рафаел Надал на турнирот во Мадрид, на Ѓоковиќ освен насловни страни му донесе и награда од 590.000 евра, со што ...
| | веќе видена

Наскоро ќе се воведе новина за декларирање на потеклото на пороизводите Извозниците на кондиторски производи електронски ќе може да ја поднесуваат апликацијата ...
| | веќе видена

Законот за просторно и урбанистичко планирање повторно под лупата на Уставниот суд Планирањето на просторот и урбанизацијата на одредени градски квартови, ...
| | веќе видена

Власите на Балканот - историја, живот, занимања, трговија (12) Според пописот од 1948 г. во СРМ живееле 9.511 Власи (или 0,8%), во 1981 - 6.384 (0,3%), 1994 ...
| | веќе видена

Од бранот поскапувања Германскиот завод за статистика забележа во април стапка на инфлација од 2,4 проценти, најголема во изминатите три години, а експертите ...
| | веќе видена

next