Банкарство

Комерцијална банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека филијалите низ земјава и дел од експозитурите во Скопје во сабота ќе работат од 09 до 12 часот. ...
сите 480 | | | веќе видена

Оштетените штедачи од Еуростандард банка АД Скопје остварија повторна средба со премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот Фатмир Битиќи. На ...
сите 108 | | | веќе видена

Во рамки на проектот за унапредување на дигиталната писменост на младите на возраст од 13-22 година во Р. Северна Македонија, Certiadria денеска по петти пат ...
сите 4 | | | веќе видена

По поминати два мандата на функцијата генерална директорка во Кроација осигурување – живот АД Скопје, Вилма Учета – Дузлевска изгради компанија која стана ...
сите 33 | | | веќе видена

ПСМ Фондација заедно со проектниот конзорциум во состав на проектот „Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации“ (БалканМед ИННОВА) успешно ...
сите 16 | | | веќе видена

Ковид е најголемата економска криза која се случила од Големата депресија наваму, поголема и од Светската економска криза од 2009 година и кај сите земји во ...
сите 166 | | | веќе видена

Кинеските власти на 50.000 жители на Шенжен избрани по случаен избор им поделија дигитални валути во вредност од 10 милиони јуани, што е еднакво на околу 25 ...
сите 16 | | | веќе видена

Сава пензиско друштво а.д. Скопје инвестирајќи ги пензиските заштеди на членовите акумулирани во пензиските фондови Сава пензиски фонд и Сава пензија плус, ...
сите 3 | | | веќе видена

НЛБ Банка во периодот од 15 октомври до 30 ноември, по повод својот 35-годишен јубилеj организира голема донаторска акција, во која активно учество ќе земат ...
сите 18 | | | веќе видена

Оштетените штедачи од Еуростандард банка АД Скопје се незадоволни од исходот по остварената повторна средба со премиерот Зоран Заев, придружуван од ...
сите 134 | | | веќе видена

Стопанска банка а.д. Битола објави јавен повик за учество на 47-та седница на Собранието на акционери на Банката, закажана за 11.11.2020 година (среда), со ...
сите 3 | | | веќе видена

Започна волонтерската акција на МАПАС, пензиските друштва и волонтерите, во која од денес па се до 15 ноември годинава ќе се помага на пензионерите преку ...
сите 10 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на вчерашната седница ја разгледа и усвои Информацијата за воспоставување на бескаматна кредитна линија со грант ...
сите 23 | | | веќе видена

Во следниот период ќе се работи на подобрување на планирањето, алокацијата и имплементацијата на јавните инвестиции со поддршка на Меѓународниот монетарен фонд ...
сите 49 | | | веќе видена

Речиси 90 проценти од работниците сакаат да имаат избор да работат од дома или од канцеларија откако ќе се отстранат ограничувањата во борбата против ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерот за финансии, Фатмир Бесими оствари официјална средба со претседателот на државата, Стево Пендаровски. На средбата се дискутираше за сите предизвици ...
сите 45 | | | веќе видена

next