Банкарство

Тројца поранешни банкари на Credit Suisse се уапсени поради наводна улога во проневера на две милијарди долари преку фирма во Мозамбик, соопштија американските ...
сите 3 | | | веќе видена

Во изминатиов период, забележана е појава на испраќање електронски пораки до е-адреси на лица од Република Македонија со лажно претставување (англ. email ...
сите 12 | | | веќе видена

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи на 2,50%, НЛБ Банка ги намали каматните стапки за 0,5 процентни поени на кредитните ...
сите 8 | | | веќе видена

Училиштето за деца со пречки во развој “Д-р. Златан Сремец” Скопје доби лап топ компјутери и крвни анализи за сите деца како новогодишна донација од БИОТЕК ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради намалување на каматната стапка на благајничките записи, Комерцијална банка АД Скопје донесе одлука, почнувајќи од 01.01.2019 година, да изврши ...
сите 17 | | | веќе видена

Поголема поддршка за спортот преку системот на ваучери за донации, нови современи одредби кои се однесуваат на трансферните цени и регулирање на даночниот ...
сите 116 | | | веќе видена

“Сигурна сум дека и во годината што е пред нас ќе бидат одржани макроекономската стабилност и стабилноста и сигурноста на банкарскиот систем на Република ...
сите 22 | | | веќе видена

Стопанска банка а.д. Битола и оваа година, традиционално во пресрет на Новогодишните празници изврши низа донации во различни институции во градот Битола. ...
сите 6 | | | веќе видена

next