Банкарство

Светска банка ќе и стави на располагање околу 400 милиони евра на Македонија за проекти во следните четири години. Ова беше истакнато на Годишните средби на ...
сите 69 | | | веќе видена

Естонија ја тресе афера откако е откриено дека во таа членка на ЕУ со 1,3 милиони жители переле пари Русија, Молдавија и Азербејџан преку нерезидентни ...
сите 6 | | | веќе видена

Индексот на човечкиот капитал (ИЧК) на Македонија е понизок отколку просекот на регионот и група на приходи. Децата во Македонија, додека наполнат 18 години се ...
сите 15 | | | веќе видена

Ако сте сопственик на бизнис не мора да значи дека сте претприемач. Ако тоа беше случај,не би имале потреба од нов и сложен збор. Ако го проверите на Google ...
сите 2 | | | веќе видена

Делегација предводена од гувернерката на Народната банка на Република Македонија, д-р Анита Ангеловска-Бежоска и министерот за финансии, д-р Драган Тевдовски ...
сите 84 | | | веќе видена

„Шпаркасе Банка Македонија“ ја претставува првата програма „Чекор по чекор“, наменета за поддршка и развивање старт-ап бизниси во Република Македонија, по ...
сите 30 | | | веќе видена

,, Скокни во ХАЛКвантура “ е новата голема наградна игра на Халкбанк и Mastercard, која на сите нови и постојани клиенти на банката им нуди можност да станат ...
сите 25 | | | веќе видена

Капитал банка АД Скопје има потреба од вработување на 1 лицe на работна позиција возач, со следниве работни задачи: – Курирска служба, подигнување, испраќање и ...
сите 5 | | | веќе видена

next