Банкарство

Петтото јубилејно издание на # ВозиПравоВозиЗдраво во организација на Стопанска банка АД-Скопје помина со најголем број учесници, нов старт, повеќе подароци ...
сите 7 | | | веќе видена

Комерцијална банка го освои второто место во генерален пласман на годинешните Банкарски спортски игри, со два бода заостанување зад првопласираниот. Банката ...
сите 12 | | | веќе видена

Главниот финансов директор и член на Управниот одбор на Комерцијална банка АД Скопје, д-р Маја Стевкова-Штериева, е избрана за претседател на Македонската ...
сите 6 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден се забележани „phishing“ напади од страна на непознато лице кое фалсификувајќи го идентитетот на Охридска банка АД Скопје и ...
сите 9 | | | веќе видена

На 11 јуни 2019 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, на којашто беа разгледани клучните показатели ...
сите 16 | | | веќе видена

Над 150 вработени на Комерцијална банка денеска ги засукаа ракавите и заедно со извидниците од Прв Скопски извиднички одред го исчистија Градскиот парк во ...
сите 5 | | | веќе видена

Успешното искуство на Халкбанк како прва екобанка беше главен мотив за воведување нова кредитна линија од сопствени средства на Банката во износ од 600 милиони ...
сите 5 | | | веќе видена

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија објави неколку факти поврзаи со тоа колку се потрошило на онлајн купувања во 2018та година со платежни картички ...
сите 13 | | | веќе видена

Вицегувернерката на Народната банка, Ана Митреска, учествуваше на тркалезната маса на тема „Обезбедување ефективна координација на централните банки и ...
сите 23 | | | веќе видена

Комерцијална банка АД Скопје беше домаќин на учениците од 4-то одделение од ОУ „11 Октомври“ и ОУ „Јахја Кемал“ од Скопје. Учениците беа пречекани во ...
сите 5 | | | веќе видена

Халкбанк АД Скопје нуди Relax потрошувачки ненаменски кредит со животно осигурување за сите клиенти. Осигурителната полиса овозможува заштита на Вашиот имот од ...
сите 4 | | | веќе видена

next