Банкарство

На сметките на 21.542 компании ќе легнат средствата од 14.500 денари по работник за исплата на априлската плата како резултат на владината уредба за финансиска ...
сите 147 | | | веќе видена

Стопанска банка АД – Скопје во интерес на развој на електронската трговија (e-commerce) во услови на пандемија со COVID-19 на своите клиенти им нуди можност за ...
сите 17 | | | веќе видена

„Периодот за опоравување на економијата доаѓа, а со него и потребата за нови мерки кои ќе бидат катализатор за побрзо враќање во нормала.” , објави ...
сите 175 | | | веќе видена

ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА ЗА ИСПЛАТА НА ПЛАТА Врз основа на Уредба со законска сила за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено-економската ...
сите 175 | | | веќе видена

Соочени со последиците од светската здравствена криза и имајќи ја предвид сериозноста на ситуацијата во која се наоѓаме сите ние , остануваме доследни на ...
сите 21 | | | веќе видена

Мерката 14.500 денари финансиска поддршка по вработен е добро дизајнирана и за неа се имаат пријавено околу 24.000 компании и околу 6.000 самостојни вршители ...
сите 163 | | | веќе видена

Министерката за финансии, Нина Ангеловска во денешното гостување на ТВ 24 најави дека Министерството за финансии подготвува ребаланс на Буџетот. Таа воедно ...
сите 108 | | | веќе видена

На сите корисници на „Mastercard®” и „Visa” кредитни и дебитни картички, Комерцијална банка бесплатно им овозможува највисоко ниво на заштита со помош на 3DES ...
сите 28 | | | веќе видена

ТТК Банка АД Скопје ги информира своите почитувани клиенти дека почнувајќи од 11.5.2020 година, филијалите и експозитурите на TTK Банка АД Скопје ќе работат ...
сите 15 | | | веќе видена

Здравствените работници во оваа актуелна глобална борба се наоѓаат во првите редови и потребна е нивна постојана заштита и внимание. Затоа, Стопанска банка АД ...
сите 10 | | | веќе видена

На 5 мај заврши можноста за донација преку апликацијата МојДДВ каде 8.700 корисници на апликацијата одговориле потврдно на опцијата за донирање, а 35.219 ...
сите 58 | | | веќе видена

next