Банкарство

Поранешна голема фабрика им сопирала рати за кредит, а не ги уплаќала во банка, 135 некогашни работници се нашле на црвена листа должници. Проблемот се ...
сите 2 | | | веќе видена

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
сите 79 | | | веќе видена

Спортските игри во организација на Синдикатот на финансиски организации на Македонија (СФОМ), традиционално по 22-ри пат на крајот на месец мај требаше да се ...
сите 5 | | | веќе видена

ТТК Банка АД Скопје понуди нови промотивни депозити – ПРОМО ФИКС со атрактивни фиксни каматни стапки за штедење во денари и во евра на 15 и 25 месеци, во ...
сите 91 | | | веќе видена

Охридска банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста дека успешно ја заврши докапитализацијата во износ од 10 милиони евра. ...
сите 4 | | | веќе видена

Високото ниво на девизните резерви и здравиот банкарски систем ни овозможуваат соодветно да одговориме на предизвиците од корона-кризата, оцени гувернерката на ...
сите 21 | | | веќе видена

Европската централна банка ги потсетува банките за нивната ранливост на ИТ и сајбер напади за време на тековната пандемија на коронавирусот. ЕЦБ забележува ...
сите 41 | | | веќе видена

Германската економија ќе забележи значителен пад во вториот квартал, и покрај олеснувањето на мерките воведени за спречување на ширењето на коронавирусот, ...
сите 38 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава е најдобра во регионот во однос на препораките на Европска комисија од Програмата за економски реформи, за периодот од ...
сите 42 | | | веќе видена

Со домашната платежна картичка, која е дел од третиот сет на мерки, ќе се купуваат само домашни производи и услуги и на тој начин ќе се помогнат и граѓаните со ...
сите 191 | | | веќе видена

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека од 20.5.2020 година, експозитурите на Банката Автокоманда – Скопје и Куманово 1 – Куманово ќе работат со ...
сите 95 | | | веќе видена

ЈП Водовод и канализација – Скопје е секогаш во служба на своите корисници и граѓаните на градот Скопје. Следејќи ги трендовите на дигитализација, ЈП Водовод и ...
сите 18 | | | веќе видена

Од среда, 20.05.2020 година, повеќето од експозитурите и филијалите на Комерцијална банка АД Скопје ќе работат од 8:00 до 16:00 часот. Новото работно време ...
сите 91 | | | веќе видена

next