Банкарство

Денес, 02.11.2018 година, шеста година по ред, во организација на Ерсте Банка и Шпаркасе Банка Македонија, во хотелот „Александар палас“ се одржа ...
сите 44 | | | веќе видена

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) подготви Предлог протокол за постапување при проценка на ризик за компании апликанти од аспект на поврзаност со ...
сите 9 | | | веќе видена

Стопанска банка а.д. Битола годинава прославува 70 години постоење, период во кој се докажа како верен поддржувач на работењето на бизнис заедницата и на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во дискусијата којашто денес се водеше во рамки на конференцијата на високо ниво на тема „Поттикнување економски раст преку развој на човечкиот капитал во ...
сите 76 | | | веќе видена

По повод 31 октомври, Светскиот ден на штедењето, Халкбанк за првпат ја претстави својата нова маскота за Детското штедење – слончето Халки! На настанот ...
сите 12 | | | веќе видена

НЛБ Банка АД Скопје преку соопштение објавено на Македонската Берза, ја известува јавноста за промените во органите на управување. Имено, заклучно од ...
сите 14 | | | веќе видена

Стопанска банка АД – Скопје испраќа честитки до сите клиенти кои, преку совесно управување со личните финансии, заштедуваат и создаваат подобра иднина за себе ...
сите 23 | | | веќе видена

Во првите девет месеци од 2018 година, Атлантик Група оствари вкупен приход од 518 милиони евра, органски раст на продажбата од 3,7 проценти во споредба на ...
сите 37 | | | веќе видена

На свеченоста по повод Светскиот ден на штедењето – 31 Октомври, организирана од Македонската банкарска асоцијација, свое обраќање имаше и гувернерката на ...
сите 14 | | | веќе видена

Денес, 30- ти октомври во НЛБ Банка свечено беше отворена изложбата на детски цртежи на тема штедење и безбедност во сообраќајот. Изложбата ја отворија Антонио ...
сите 16 | | | веќе видена

Во рамките на „НЛБ Месецот на штедење” НЛБ Банка организираше акција за цртање на тема „Штедиме и учиме за безбеден сообраќај“. Овие активности се наменети за ...
сите 21 | | | веќе видена

Под покровителство на Комерцијална банка АД Скопје, НУ Национална галерија на Македонија ја прикажа пред публиката ретроспективно-монографската изложба на ...
сите 21 | | | веќе видена

next