Арт Кујна

Состојки: Диња Краставица Кромид Сол, црн пипер 2 лажици вода ½ шолја маслиново масло Свежи ливчиња нане или магдонос Приготвување: Излупете ја дињата, исечете ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако се прашувате што е тоа псилиум и како да го користите во исхраната, повеќе не мора да талкате – еве одговори на тие прашања и неколку предлози за рецепти ...
сите 12 | | | веќе видена

Патлиџаните помагаат во превенција на остеопорозата, ги ублажуваат симптомите на анемија, го подобруваат здравјето на кардиоваскуларниот систем. Исто така, го ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако прскањето со пестициди зависи од временските услови, листите на овошје и зеленчук во кое има најмногу и најмалку пестициди не се менува многу од година во ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако се храните со овие намирници ова и сите следни лета, со гаранција нема да бидете жедни, ниту пак ќе морате да се грижите дали сте внесле доволно вода во ...
сите 17 | | | веќе видена

Состојки: 100 г ориз Околу 2 шолја млеко или кокосово млеко 2 шолји вода Околу 50 г рендан кокос Чоколадо 2 лажици кокосово масло Ванилин шеќер По желба, малку ...
сите 77 | | | веќе видена

next