Арт Кујна

Задолжително фрлете ги јајцата кои биле во фрижидер а потоа сте ги извадиле и сте ги оставиле на собна температура подолго од 2 часа. Кога еднаш ќе се оладат ...
сите 4 | | | веќе видена

Неодамна почна акцијата „Рециклирај и донирај“ како резултат од соработката помеѓу компанијата „Суниленс“ и здружението „Љубезност“ чија цел е секоја капка ...
сите 9 | | | веќе видена

Нека не ве мрзи да ги направите и да им ги понудите на најблиските со шолја миризливо кафе. Можеби не спаѓаат баш во здрава храна, ама барем се домашни и ...
сите 64 | | | веќе видена

Ако досега сте ги фрлале лушпите од јајцата, престанете. Наместо тоа, употребете ги како додаток во исхраната. Лушпите од јајца се 95 отсто калциум карбонат, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Чистење на калинка во пет чекори: 1. Стркалајте ја калинката по работната површина за да се опуштат опните. 2. Наполнете еден голем сад со вода до полловината. ...
сите 2 | | | веќе видена

Според статистиките, жителите на азиските земји имаат поголеми шанси за развој на дијабетес. Зошто жителите на азиските земји имаат поголеми шанси за дијабет? ...
сите 6 | | | веќе видена

next