Арт Кујна

Податокот дека адитивите минуваат детални токсиколошки анализи укажува на тоа дека нивната примена не претставува голема опасност за здравјето. Освен тоа, ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојки: 120 г путер 120 г шеќер 1 јајце Неколку капки екстракт од ванила 300 г брашно Прстофат сол Џем од кајсии Шеќер во прав за поросување Приготвување: Го ...
сите 59 | | | веќе видена

Состојки: 105 г путер 100 г кафеав шеќер 60 г пире од тиква 1 ванилин шеќер 200 г брашно Пола лажичка сода бикарбона Полла кесичка прашок за пециво Прстофат ...
сите 54 | | | веќе видена

Традиционалните ситни колачи се печат предпразнично а нивната предност е токму во тоа што можат да стојат со денови во затворена лимена кутија. Еве рецепт за ...
сите 54 | | | веќе видена

Кога се оди на планина, се знае, треба храна со која ќе ја надополните потрошената енергија, а тоа е токму онаа која ни е обично забранета, што помрсно, тоа ...
сите 7 | | | веќе видена

Состојки: 300 г брашно 1 прашок за пециво 1 ипол шолја рендани моркови 220 г кафеав шеќер 65 г суви брусници 1 лажичка цимет 2 јајца 125 мл млеко 125 мл масло ...
сите 69 | | | веќе видена

next