Арт Кујна

Пазарувањето за дома е секојдневна рутина што секој од нас (кој повеќе, кој помалку) ја прави со уживање. Во маалските продавници, во големите маркети, на ...
сите 8 | | | веќе видена

Безброј изреки постојат за уживањето во виното со храната, но веројатно две најверно го отсликуваат правилното, односно, неправилното нивно спарување. Првата е ...
сите 3 | | | веќе видена

Еве како се може да ви помогне ѓумбирот во борбата со прекумерната тежина. Ѓумбирот како помош во варењето Ѓумбирот може да го подобри варењето со зголемување ...
сите 3 | | | веќе видена

Tим од истражувачи спроведе експеримент кој покажа дека дури ни 12 јајца неделно не претставуваат опасност од кардиоваскуларни заболувања кај лица коишто имаат ...
сите 27 | | | веќе видена

Купувачите во овој голем супермаркет во Амстердам можат да бираат помеѓу повеќе од 700 артикли, вклучувајќи цереалии, чоколадо, млеко, овошје, ориз, зеленчук, ...
сите 10 | | | веќе видена

Хроно исхраната се базира на основните принципи на физиологијата кај човекот, биохемиските процеси, лачењето на хормоните, ензимите во човечкиот организам. ...
сите 21 | | | веќе видена

Состојки: Краставица Хумус Домати Маслинки Фета сирење Приготвување: Исечете ја краставицата по должина, многу тенко. За секоја ролна земете по две ленти ...
сите 7 | | | веќе видена

Состојки: За кората: 2 шолји брашно ¾ лажичка сол 150 г путер ¾ шолја згмечен варен компир 5 лажици вода За филот: 2 шолји пропржени мелено месо 4 лажици путер ...
сите 87 | | | веќе видена

next