Арт Кујна

Состојки: 1/2 кг свежи бамји 1 пченка 1 голем виолетов кромид околу 15 шери доматчиња 3 лажици маслиново масло сол, црн пипер 1 зрело авокадо Приготвување: Во ...
сите 74 | | | веќе видена

Бамјата е посебен вид на зеленчук кој не е популарен само поради својот вкус, туку и поради бројните здравствени бенефити. Позната е и како окра и е неспорно ...
сите 18 | | | веќе видена

Spyce е нов ресторан во Бостон со роботска кујна која ја подготвува вашата храна за три минути или помалку. Четворица дипломирани студенти на МИТ универзитетот ...
сите 5 | | | веќе видена

За овој појадок како по книга, ви требаат само јајца и обична зелена бабура. Пиперката содржи витамин Ц, а јајцата се извор на протеини. Што е подобро од ова ...
сите 20 | | | веќе видена

„Секако, не велам дека пицата е најздравиот оброк, но е многу подобра од житарки за појадок“, нагласува др.Челси Емер Содржи протеини Во пицата има сирење, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Луѓето не биле никогаш толку зависни од лекови колку што се тоа денеска. Секој од нас познава барем една повозрасна личност која секој ден зема „цела рака“ ...
сите 5 | | | веќе видена

Состојки: 100 г црно чоколадо (без шеќер, со поголем процент на какао) 400 г наут, несолен 150 г сусам 2 дцл масло од сусам 3 дцл маслиново масло 2 дцл вода 2 ...
сите 52 | | | веќе видена

next