Арт Кујна

Некои ги сакаат, а некои не, но доколку ги знаат сите неверојатни здравствени предности од консумирањето смокви, сигурно брзо ќе го сменат мислењето. Смоквите ...
сите 29 | | | веќе видена

Состојки: 1/2 кг свежи бамји 1 пченка 1 голем виолетов кромид околу 15 шери доматчиња 3 лажици маслиново масло сол, црн пипер 1 зрело авокадо Приготвување: Во ...
сите 74 | | | веќе видена

Бамјата е посебен вид на зеленчук кој не е популарен само поради својот вкус, туку и поради бројните здравствени бенефити. Позната е и како окра и е неспорно ...
сите 18 | | | веќе видена

Spyce е нов ресторан во Бостон со роботска кујна која ја подготвува вашата храна за три минути или помалку. Четворица дипломирани студенти на МИТ универзитетот ...
сите 5 | | | веќе видена

За овој појадок како по книга, ви требаат само јајца и обична зелена бабура. Пиперката содржи витамин Ц, а јајцата се извор на протеини. Што е подобро од ова ...
сите 20 | | | веќе видена

„Секако, не велам дека пицата е најздравиот оброк, но е многу подобра од житарки за појадок“, нагласува др.Челси Емер Содржи протеини Во пицата има сирење, а ...
сите 4 | | | веќе видена

next