Арт Кујна

Нутриционистите постојано препорачуваат храна богата со пробиотици, како што се млечните производи или киселата туршија. Кисела зелка, јогурт, кефир, се само ...
сите 61 | | | веќе видена

Куркумата е еден од најмоќните природни лекови. Одамна е познато дека има антиинфламаторно својство, но неодамнешните истражувања покажуваат дека е вистинско ...
сите 18 | | | веќе видена

Дури и денес, ние сме сведоци на популарноста на концептот на исхрана кој претпочита внесување на алкална храна. Концептот за неурамнотежен внес на кисела и ...
сите 23 | | | веќе видена

Состојки: 1 кг брашно 1 квасец 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол 2 јајца 150 мл масло 100 мл млеко 300 мл млака вода За премачкување: 1 путер или 1 мала тегличка ...
сите 67 | | | веќе видена

Брусницата потекнува од Северна Америка. Во народната медицина, честа е употребата на нејзините сушени плодови во заштитата на здравјето и лекувањето на ...
сите 6 | | | веќе видена

Имате неколку кори, остатоци од неколку сирења кои никако да се дојадат и две-три јајца? Имате се што ви треба да си ги направите овие вкусни ролни за појадок. ...
сите 6 | | | веќе видена

Ова е рецептот кој нашата читателка Рада Живанова го прави по нејзино, само еднаш годишно, во чест на Свети Стефан. Затоа, вели, не штеди на материјал. Со ...
сите 32 | | | веќе видена

next