Арт Кујна

Томас Лаурсен, познат во светот на гастрономијата како „Antman“ ги снабдува со диви состојки некои од најдобрите ресторани на светот уште од 2011. година, и е ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска, во кујната на средното угостителско училиште „Лазар Танев“ беше промовирана иницијативата „Часови за готвење слоу фуд“. Станува збор за соработка ...
сите 20 | | | веќе видена

Состојки: стар леб 2 јајца 1 чаша млеко 1 чаша кисело млеко или павлака сирење 4-5 кришки кашкавал 50 г путер оригано Приготвување: Исечете го лебот на мали ...
сите 81 | | | веќе видена

Доктор Џенгис Јашар е патолог, шеф на одделот за патологија во Клиничката болница Аџибадем Систина, доктор на медицински науки и веќе 2 години, доцент на ...
сите 5 | | | веќе видена

Др.Ференци открил во цвеклото антоцијан (тој е причина за бојата на цвеклото) и утврдил дека антоцијанот делува на сузбивање на малигните тумори, односно, дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Мирисот на домашниот, тукушто испечен врел леб тешко дека може нешто да го засени, но освен тоа, кога го правите дома сигурни сте во тоа дека нема адитиви и ...
сите 135 | | | веќе видена

„Драги наши сограѓани, бидејќи сме навикнати на социјалниве мрежи само да споделуваме…Ние денеска одлучивме на сите деца без родители и сите што имаат потреба ...
сите 17 | | | веќе видена

next