Арт Кујна

Француската гастрономија е запишана во нематеријалното наследство, нивните готвачи се татковци на модерната гастрономија, а на јадењата како што е багетот им ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојки: За подлогата: 250 г дигестив кекси 125 г стопен путер За кремот: 500 г крем сирење 5 дцл павлака за шлаг 6 лажици шеќер во прав 200 г свежи праски ...
сите 27 | | | веќе видена

next