Арт Кујна

За овој појадок како по книга, ви требаат само јајца и обична зелена бабура. Пиперката содржи витамин Ц, а јајцата се извор на протеини. Што е подобро од ова ...
сите 20 | | | веќе видена

„Секако, не велам дека пицата е најздравиот оброк, но е многу подобра од житарки за појадок“, нагласува др.Челси Емер Содржи протеини Во пицата има сирење, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Луѓето не биле никогаш толку зависни од лекови колку што се тоа денеска. Секој од нас познава барем една повозрасна личност која секој ден зема „цела рака“ ...
сите 5 | | | веќе видена

Состојки: 100 г црно чоколадо (без шеќер, со поголем процент на какао) 400 г наут, несолен 150 г сусам 2 дцл масло од сусам 3 дцл маслиново масло 2 дцл вода 2 ...
сите 52 | | | веќе видена

Британската нутриционистка Рианон Ламберт напоменува дека бананите, назависно од тоа дали се зеленкасти или пак многу зрели, се одличен извор на калиум и на ...
сите 5 | | | веќе видена

Веројатно многу луѓе купувајќи кафеав наместо бел шеќер се чувствуваат некако поспокојно затоа што сметаат дека е тоа поздрава варијанта, но истовремено, имаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Еве уште еден рецепт за крамбл помеѓу многуте…но секој има нешто свое и поинакво. Состојки: Околу 400-500 г боровинки или некое друго овошје околу 5 лажици ...
сите 49 | | | веќе видена

Состојки: 4 филети лосос 2 лажици маслиново масло сол, црн пипер сок од 1 лимета 1/4 шолја босилек 1/4 шолја магдонос Сос 8 исчистени и исечкани сливи 2 ситно ...
сите 54 | | | веќе видена

next