Арт Кујна

Во текот на постењето доаѓа до одредени биолошки промени. Нормалното производство на одредени ензими во текот на редовната исхрана се намалува или запира, во ...
сите 17 | | | веќе видена

Токму во декември каранфилчињата се користат почесто од обично, во приготвувањето на напитоци и на најразлични колачи. Сепак, тие не се само зачин, туку и лек ...
сите 10 | | | веќе видена

Скопската населба Тафталиџе I некогаш била село. Потоа пак, важеше за елитна населба, една од најубавите во Скопје. Денеска е вистински кокошарник. Изгледа ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради забрзаниот начин на живот повеќето луѓе ги прескокнуваат оброците и не стасуваат да изедат дури ни еден цел оброк во текот на денот . Ваквиот начин на ...
сите 8 | | | веќе видена

Состојки: 350 г брашно 2 јајца 150 г путер 100 г мелени ореви 1 лажичка цимет Прстофат мелени каранфилчиња 1 лажичка рендано мускатно оревче 4 лажици мед 3 ...
сите 78 | | | веќе видена

next