Собранието на Косово денеска во четвртото продолжение од својата вонредна седница ќе го разгледува предлог законот за ратификација на спогодбата за демаркација ...
сите 72 | | | веќе видена

Француската полиција денеска го приведе на распит поранешниот претседател на Франција, Николас Саркози, во рамки на истрагата за илегално финансирање на ...
сите 101 | | | веќе видена

Од денот кога беше усвоен Законот за јазици во Собранието пратениците на СДСМ не можат мирно да спијат. Тие се цел на постојани напади и протести пред нивните ...
сите 31 | | | веќе видена

next