Во вооружениот инцидент во средно училиште во градот Анаполис, во американската сојузна држава Мериленд, загинаа едно лице, а две се повредени, изјави ...
сите 12 | | | веќе видена

Тапанарот на легендарните „Битлси“, Ринго Стар, денеска беше прогласен за витез во Бакингамската палата, а по церемонијата славниот музичар се пошегува со ...
сите 6 | | | веќе видена

Најскапата куќа во Европа се наоѓа на француската ривиера, близу Ница. Вилата на Леополд е изградена 1902 година, за љубовницата на белгискиот крал Леополд ...
сите 2 | | | веќе видена

Според податоците на Државниот завод за статистика, регионите каде бројот на млади мајки е во најголем број за 2016 година се општините Радовиш, Карбинци и ...
сите 21 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија во фудбал продолжи со подготовките за двата контролни натпревара во Анталија против Финска и Азербејџан. Откако во националниот ...
сите 116 | | | веќе видена

„Бохемија Автомобили Роус“ учествувал на тендерот за набавка на возила за потребите на МВР во 2008 година по барање на тогашниот директор на Порше Македонија ...
сите 139 | | | веќе видена

Русија ја предупреди Македонија дека нејзиното приклучување во НАТО ќе има негативни последици за земјата, за регионалната безбедност и за билатералните односи ...
сите 42 | | | веќе видена

Повремени врнежи од дожд, а на планините снег, најавува за утре УХМР. Повеќе врнежи ќе има во северозападна Македонија каде локално ќе наврнат над 15 л/м 2. Од ...
сите 257 | | | веќе видена

Без телефони и без основно средство за комуникација со редакциите, новинарите треба професионално да пренесат што ќе се случува на отворената седница во ...
сите 227 | | | веќе видена

next