Повремени врнежи од снег и намалување на температурите за десетина степени најавуваат од утре метеоролозите во наредните денови. Од утре под влијание на ...
сите 259 | | | веќе видена

Косовскиот парламент по речиси деветчасовна дебата,гласањето за договорот за демаркација на границата со Црна Гора го остави за денеска во 11 часот. Дека нема ...
сите 78 | | | веќе видена

Организаторите на Формула 1 се обидуваат постојано да воведуваат новитети, па така натпреварувањето пред новата сезона доби и нова песна. Композицијата е дело ...
сите 18 | | | веќе видена

next