Македонската фудбалска репрезентација, ги одржа последните подготовки пред почетокот на првиот контролен натпревар во Белек, Анталија, против Финска. Играчот ...
сите 99 | | | веќе видена

Решение на името со потребни гаранции за искоренување на иредентизмот и ревизија на Уставот се предусловите што треба да се исполнат за Македонија да стане ...
сите 248 | | | веќе видена

Поранешниот француски претседател Никола Саркози им порача на судиите кои наредија полициска истрага против него, дека обвинувањата оти примал тајни финансиски ...
сите 38 | | | веќе видена

next