По раскинувањето со топ моделот Џиџи Хадид, британскиот пејач Зејн Малик во потполност го промени својот препознатлив стил и изглед. Иако менувањето на имиџот ...
сите 2 | | | веќе видена

Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во емисијата „60 минути“ на телевизијата Си-Би-Ес одговори на повеќе прашања за улогата на исламот, женските ...
сите 12 | | | веќе видена

Во една од најголемите операции против трговијата со луѓе на територијата на Европа разбиена е нигериска мрежа. Истрагата почна кога малолетно лице пријавило ...
сите 4 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираат дека Уставот и законите се јасни, при што претседателот на Собранието, Талат Џафери не смее да си дозволи да го потпише Законот ...
сите 146 | | | веќе видена

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим на „Аџибадем Систина“ го спасиja животот на 27-годишна трудница која во 31. гестациска недела во ...
сите 10 | | | веќе видена

next