Одговарајќи на обвинувањата на повеќе ленови на американскиот конгрес, Американското федерално биро - ФБИ, отвори истрага за тоа дали „News Corp.“ на Рупер ...
сите 3 | | | веќе видена

Новинарите од БиБиСи започнаа еднодневен штрајк поради најавата за прогласување на технолошки вишоци. Членовите на Националната унија на новинари предупредија ...
сите 9 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 4,1 степен по Рихтер се случи во местото Блажево на југоисточните падини на планината Копаоник. Земјотресот се случил во 23 часот и 46 ...
сите 19 | | | веќе видена

Гасењето на пожарот на хрватскиот остров Брач, во подрачјето на Пустината Блада и натаму трае, а евакуирани се околу 200 туристи од хотелот Милна и 30 мештани ...
сите 28 | | | веќе видена

„Трето полувреме“. Не е нов термин во фудбалот туку напротив, тоа е насловот на новиот филм на Дарко Митревски. А еве за што поточно се работи. „Трето ...
| | веќе видена

Вашингтон е загрижен за судството, медиумите и невладиниот сектор во Македонија. Ова синоќа го изјави новиот амбасадор на САД во земјава Пол Волерс во настапот ...
сите 16 | | | веќе видена

Во комисијата за транспорт и врски помина предлогот за измени на законот во радиодифузната дејност. Со него владејачката коалиција предлага зголемување на ...
сите 5 | | | веќе видена

Собраниската комисија за транспорт и врски ги разгледуваше и ги усвои извештаите за финансиското работење на јавниот сервис Македонска радио телевизија. ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонските граѓани да избегнуваат патување во Сирија, а оние што се веќе таму во најскоро време да ја напуштат, препорачуваат од Министерството за надворешни ...
сите 7 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи трет ден по ред ги одзема возилата во сопственост на А1 Телевизија и „Плус продукција“ во постапката за присилна наплата на наводните ...
сите 4 | | | веќе видена

Жестока дебата во собраниските комисии за законите кои по итна постапка влегоа во Собранието, а се дел од исполнувањето на договорот Груевски - Ахмети за ...
сите 55 | | | веќе видена

Четиринаесет и пол години затвор добија убијците на српскиот турист Дејан Новаковиќ кое се случи лани во Охрид. Прилепскиот суд денеска ги изрече пресудите за ...
сите 23 | | | веќе видена

Денеска почнува 9-от Фестивал на пивото вo Прилеп. На површина од 4.000 метри квадратни се поставени штандовите, кои посетителите ќе ги пречекаат со пиво и ...
сите 14 | | | веќе видена

next