Мултикултурно општество

На средбата во седиштето на ДУИ во Тетово, Орав на Ахмети му честитал за постигнатиот резултат на изборите, што се одржаа на 27 април и за спроведувањето на ...
сите 42 | | | веќе видена

Добрососедските односи, решавање на прашањето за името и интеграцијата на Македонија во НАТО и во ЕУ се дел од темите на кои денеска дискутираа претседателот ...
сите 44 | | | веќе видена

Ахмети и Орав разговараа околу преговорите, добрососедските односи, решавање на прашањето за името и интеграцијата на земјата во НАТО и ЕУ. Ахмети истакна ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Г-дин Али Ахмети, денес во седиштето на ДУИ во Тетово, го пречека Амбасадорот на ЕУ во Македонија, г-дин. ...
сите 46 | | | веќе видена

Добрососедските односи, решавање на прашањето за името и интеграцијата на Македонија во НАТО и ЕУ се дел од темите на кои денеска дискутираа претседателот на ...
сите 48 | | | веќе видена

Двојниот пораз на изборите во април 2014 година е последниот аларм за СДСМ за радикално престројување. Слични ѕвона предупредуваат дека опстанокот и на ...
сите 46 | | | веќе видена