Граѓанско општество

Претседателот на Граѓанска опција за Македонија и лидер на коалицијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски вечерва на прес-конференција ги оцени како фер, демократски и ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги наведе следниве образложенија за одлуката на неговата партија да ги бојкотира изборите. 1. Притисоци врз јавната ...
сите 22 | | | веќе видена

ДИК на третата прес конференција во 18 часот ги соопшти процентите на излезност за парламентарните и претседателските избори. Одѕивот на гласачите до 17 ...
сите 24 | | | веќе видена