Добро управување

Уредникот на Плусинфо, Бранко Героски уште еднаш застана во улогата на гласноговорник на СДСМ. Со големи пофалби до екс-лидерот Бранко Црвенковски, Героски во ...
сите 55 | | | веќе видена

Уредникот на „Плусинфо“, Бранко Героски, уште еднаш застана во улогата на гласноговорник на СДСМ. Со големи пофалби до поранешниот лидер Бранко Црвенковски, ...
сите 38 | | | веќе видена

За СДСМ, Ѓорѓе Иванов е нелегитимен претседател. Очекувано од опозициската партија имајќи ги предвид изјавите на Зоран Заев само минута по затворањето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Како да се надмине турбулентниот период во кој влезе Македонија по изборите Одлуката на СДСМ да не ги прифати освоените мандати на вонредните парламентарни ...
сите 5 | | | веќе видена

Јавниот обвинител вели дека случајот со продажбата на Македонска банка е земен за постапување Прес-конференцијата на којашто беше претставен тимот задолжен за ...
| | веќе видена