Добро управување

СДСМ во реакција на соопштението што ВМРО-ДПМНЕ го испрати до медиумите после прес-конференцијата на Рената Дескоска, член на Извршниот одбор на СДСМ, на ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов ја поздрави оценката на бугарскиот претседател Росен Плевнелиев и изјави дека е подготвен веднаш и неодложно да ја потпише ...
сите 3 | | | веќе видена

Автори: Сашка Цветковска во Скопје и Павла Холчова во Прага. Насловна фотографија: Томислав Георгиев Дневната работа на Сашо Мијалков е да ја води тајната ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерот Тодоров како правник целосно ја почитува презумпцијата на невиност на приведениот доктор офталмолог Дејан Ставриќ, но како министер и како човек, ...
сите 27 | | | веќе видена