Социјална кохезија

Професорката од правниот факултет Гордана Силјановска-Давкова одговори на навредите изречени кон неа од Мирјана Најчевска во врска со неколку нејзини изјави ...
| | веќе видена

Проблемите кои ги има СДСМ, словенечката европратеничка бара да се решаваат преку дијалог. -Јасно е дека партијата на Никола Груевски е победник на изборите. ...
сите 5 | | | веќе видена

Денес на партијата и е потребно лидерство со голем кредибилитет и уште поголем обединувачки капацитет, авторитет кој ги надминува рамките на партијата, изјави ...
сите 116 | | | веќе видена

Двојниот пораз на изборите во април 2014 година е последниот аларм за СДСМ за радикално престројување. Слични ѕвона предупредуваат дека опстанокот и на ...
сите 46 | | | веќе видена