Социјална кохезија

За Заев, не е лошо ако Грција ги искористи плановите на СДСМ за бојкот на Собранието. Штетните одлуки кои изминативе денови ги донесе најголемата опозициска ...
сите 52 | | | веќе видена

Маратонска седница на Централниот одбор, која поминала со жестоки дискусии и остри тонови Опозицискиот СДСМ реши да ги врати 34-те пратенички мандати и во ...
сите 44 | | | веќе видена

Лидерот на НДП Руфи Османи и врвот на оваа партија поднесоа оставка со барање влада на широка коалиција. - Екстремната злоупотреба на структурите и владините ...
сите 20 | | | веќе видена

Едногласно, Централниот одбор на СДСМ, вчеравечер, ја прифати одлуката на Извршниот одбор за неприфаќање на мандатите на избраните пратеници во Собранието на ...
сите 32 | | | веќе видена